A A A
Ranking

Gmina Słomniki awansowała o 86 miejsc w "Rankingu inwestycyjnym samorządów 2017–2019" prestiżowego ogólnopolskiego magazynu "Wspólnota"; zajmuje obecnie 166 miejsce na prawie 600 klasyfikowanych. W powiecie krakowskim Gmina Słomniki zajmuje 2. miejsce, w całym województwie małopolskim – pozycję 8.

„Wspólnota” najbardziej opiniotwórcze czasopismo zajmujące się problematyką samorządu terytorialnego opracowuje takie zestawienia od wielu lat. Ranking przygotowywany jest co 3 lata. W okresie 2016–2018 zajmowaliśmy 252. miejsce w kategorii "Miasta inne", jest to więc awans 86 pozycji. W okresie 2017–2019 średnie wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosły 1059,23 zł.

Autorami rankingu są prof. Paweł Swianiewicz i dr Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy bazowali na danych ze sprawozdań budżetowych, a przy obliczaniu wskaźników wzięli pod uwagę wszystkie inwestycje samorządowe. O miejscu w rankingu decydowała kwota wydatków inwestycyjnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

– Wyniki tego rankingu obrazują stały postęp w rozwoju naszej gminy – komentuje te dane burmistrz Gminy Słomniki  Paweł Knafel. – Ta stabilność pozwala wysnuć wniosek, że jesteśmy na dobrej ścieżce dalszego rozwoju.

Ranking dostępny TUTAJ.