Drukuj
Bezpieczne ferie

Rozpoczęły się ferie zimowe; w tym okresie pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, by po okresie wypoczynku bezpiecznie wrócić do swoich obowiązków.

Bez względu miejsce wypoczynku dzieci, to na dorosłych spoczywa obowiązek zadbania o ich bezpieczeństwo. Dlatego należy pamiętać o podstawowych zasadach:

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie prowadzi działania pn. "Bezpieczne ferie 2020”.

Podczas ferii zimowych najistotniejszym zadaniem Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym na terenie Małopolski, w szczególności zaś dzieciom i młodzieży spędzającym ferie w formach zarówno zorganizowanego wypoczynku, jak również w miejscu zamieszkania.

Ferie zimowe są bowiem nie tylko czasem zwiększonego prawdopodobieństwa zaistnienia kolizji i wypadków drogowych (w tym z udziałem wypoczywających dzieci), ale także z uwagi na specyfikę spędzania czasu wolnego niosą za sobą większe zagrożenie czynnikami patologicznymi i demoralizacją.

Porady dla wypoczywających w czasie ferii zimowych 2020 roku:

- z zakresu prewencji

- z zakresu ruchu drogowego

- wykaz punktów kontroli autokarów

O tym, jak zadbać, aby wypoczynek był bezpieczny oraz jak uniknąć zimowych zagrożeń, można przeczytać w poradnikach Rządowego Centrum Bezpieczeństwa:

Zobacz także film "Bezpieczeństwo dzieci – 10 porad policjanta", które w ciekawy sposób pomaga rodzicom uniknąć zagrożeń, na które mogą być narażone  ich dzieci.

 

Bądź na bieżąco:

Odsłony: 1551