A A A
Pasowanie ucznia

Dzień 14 października upłynął wyjątkowo uroczyście w Szkole Podstawowej w Niedźwiedziu.

Cykl imprez otworzyło uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej, którzy wyśpiewali i wyrecytowali swoją gotowość do złożenia przyrzeczenia, pokazując, że stają się godni pełnego udziału w życiu szkolnym. Towarzyszyła im wychowawczyni Ewa Przecherka, która przygotowała  swoich podopiecznych do pierwszego występu przed licznie zgromadzoną publicznością. Pierwszoklasiści chwalili się zdobytymi już umiejętnościami, które magię tajemniczych czarnych znaczków przemieniają stopniowo w świat literek i cyferek pozwalających odkrywać nową rzeczywistość. Cieszyli się ze znajomości przepisów ruchu drogowego, które pozwalają im bezpiecznie docierać do szkoły, dostrzegając przy okazji urodę otaczającego świata.

– Tropimy literki, tropimy cyferki, tropimy przyrodę i świata urodę – wyśpiewywali, chwaląc swoją panią i ciesząc się nowymi kolegami.

Po ślubowaniu uroczystego pasowania na ucznia dokonał dyrektor Robert Pogan. Nie było to jedyne pasowanie tego dnia. Zaraz po pierwszakach na scenie wystąpiły przedszkolaki, które również z ogromnym zaangażowaniem obiecywały nie grymasić i nie płakać, wszystko zjadać, słuchać pań i porządnie się zachowywać. Dla wielu z nich był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością, więc nie zabrakło zarówno uśmiechów jak i łez. Wszyscy dzielnie stanęli przez panem dyrektorem, który pasując ich na przedszkolaków przyjął najmłodszych do grona braci szkolnej. Na swoich wychowanków z dumą spoglądały wychowawczynie Jolanta Kiędracha, Iwona Wnęk, Marta Sobecka oraz Justyna Gugulska i Justyna Nowak.

Galeria zdjęćDzień 14 października to również Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku obchodzono go w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Niedźwiedziu wyjątkowo uroczyście, a to za sprawą wspaniałych gości – emerytowanych pracowników naszej szkoły. Spotkanie rozpoczął występ klas 5, które z humorem odegrały scenki z życia szkoły, każdemu nauczycielowi złożyły życzenia i dla każdego z nich zaśpiewały piosenkę.  Był czas nie tylko na zabawę, ale także na chwilę refleksji oraz miłe wspomnienia.

Tekst E. Mistarz i E. Żaba, foto E.Żaba