Drukuj
Koncert na Dzień Kobiet

11 marca odbył się koncert na Dzień Kobiet, przygotowany przez zespół wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słomnikach, starannie wybrany, zaaranżowany i zaśpiewany. Pan Wojciech Janczarski, prowadzący zajęcia wokalne zadbał o wszystko, łącznie z ciekawym prowadzeniem i grą na gitarze. Wspomagali go muzycy: Rafał Pycia (instrumenty klawiszowe) oraz Bartosz Janczarski (perkusja). Pięć miesięcy ćwiczeń wokalnych i prób dało wyśmienity efekt. Widownia doceniła pracę animatora kultury nie tylko brawami, ale pełnymi pochwał i uznania rozmowami po występie.

Cała społeczność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Słomnikach (licząca 74 Słuchaczek i Słuchaczy) to ludzie w starszym wieku, obdarzeni pasją, talentami, energią, pragnący się rozwijać. Mają marzenia, plany, wszechstronne zainteresowania i prawo do zaspokajania swoich potrzeb, także do uczestnictwa w kulturze. UTW w Słomnikach oferuje im ok. 40 godzin wykładów, warsztatów i zajęć każdego tygodnia, aby sprostać ich oczekiwaniom i aspiracjom. Koncert w dniu 11 marca był tylko małą próbą ich możliwości.

Galeria zdjęćNa scenie w wiosennej scenerii stworzonej przez Jana Biczysko, zaśpiewali: Elżbieta Strona, Elżbieta Kurkiewicz, Ewa Winczewska, Wiesława Mikulska, Zofia Natkaniec, Stanisława Brykalska, Zofia Jędrajczyk, Marianna Bil, Halina Kurkiewicz, Janina Jędrzejczyk, Bożena Juda, Jan Bil i Adam Łojewski. Gdyby nie choroba, to na scenie wystąpiłyby także: Krystyna Gaździcka, Zdzisława Nowak i Ewa Ślusarska.

Publiczność, wśród której znalazł się także Burmistrz Paweł Knafel, nie szczędziła braw, a nawet prosiła o bis. Było radośnie, pięknie i zachwycająco.

Odsłony: 3353