Drukuj
Festyn w Zespole Szkół w Niedźwiedziu

Myślą przewodnią tegorocznego festynu w Zespole Szkół w Niedźwiedziu było hasło „ W rodzinie siła”. Impreza odbyła się w niedzielę 4 czerwca i zgromadziła licznych gości. Wśród nich znaleźli się burmistrz Paweł Knafel oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Słomnikach z przewodniczącym Grzegorzem Płażkiem na czele oraz proboszcz parafii w Niedźwiedziu Bronisław Pituła.

Uroczystość otworzyli dyrektor Zespołu Szkół Robert Pogan oraz przewodnicząca Rady Rodziców Agata Pluta, którzy podziękowali sponsorom za ich hojność we wsparciu organizacji festynu. Jak co roku zgromadzeni goście mogli obejrzeć prezentację dokonań wychowanków Zespołu Szkół w Niedźwiedziu od przedszkolaków począwszy, na gimnazjalistach skończywszy. Wszystkie występy spotkały się z aplauzem publiczności. Dominował taniec i śpiew, były też scenki rodzajowe oraz występy indywidualne młodych muzyków.

Tradycyjnie już  odbywała się loteria fantowa, której kupony wysprzedane zostały już do godzin południowych. O godzinie 17 odbyło się losowanie nagrody głównej – tabletu – który przypadł w udziale uczennicy klasy trzeciej gimnazjum Klaudii Purchli. Szczęśliwy kupon spośród sześciuset innych wylosował sam burmistrz Paweł Knafel.

Obok sceny na obecnych czekały różne atrakcje. Można było skorzystać z przejażdżki na kucyku, wymalować buzię, przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy przedmedycznej. Długie kolejki ustawiały się też do dmuchanego zamku i basenu z kulkami. Podczas całej imprezy czynny był bufet, w którym zebrani mogli posmakować licznych przekąsek, ciast oraz kiełbasek z grilla.

Galeria zdjęćRównocześnie z występami na boisku szkolnym toczył się rodzinny turniej strzelecki o puchar dyrektora szkoły. Zwyciężyła rodzina państwa Nowaków. Potem uczestnicy imprezy zaproszeni zostali do meczu w siatkówkę, w którym do rywalizacji stanęli rodzice i uczniowie. Mecz zakończył się remisem.  W tegorocznym festynie udział wzięli również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niedźwiedziu, którzy demonstrowali swój sprzęt gaśniczy i umiejętności niezbędne w akcjach gaśniczo – ratowniczych.

Elżbieta Mistarz 

Fot. ZS Niedźwiedź 

Odsłony: 5321