A A A
Skatepark

Zobacz film, jak powstaje strefa rekreacji przy ul. 3 Maja w Słomnikach wraz z jednym z najnowocześniejszych skateparków w Polsce.

Powstaje strefa odpoczynku i rekreacji w Słomnikach przy ul. 3 Maja. Efektem realizowanej inwestycji jest utworzenie przestrzeni turystyczno-rekreacyjno-wypoczynkowej pomiędzy brzegiem rzeki Szreniawy a drogą gminną przebiegającą obok. Powstaje tam jeden z najnowocześniejszych skateparków w Polsce z 26 przeszkodami, siłownią zewnętrzną z 29 urządzeniami, ciągami pieszo-rowerowymi do spacerów i jazdy na jednośladach wraz z ławeczkami dla odpoczynku oraz parkingiem dla rowerów i samochodów.

Strefa rekreacji i wypoczynku przy ul. 3 Maja daje możliwość uprawianie wielu dyscyplin sportu i rekreacji. Coś dla siebie z pewnością znajdą tu miłośnicy jazdy na rowerze, deskorolce, hulajnodze, ale także gimnastyki na świeżym powietrzu i osoby, które lubią pospacerować. Budowana infrastruktura dostępna będzie również dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Planowane zakończenie inwestycji – koniec 2019 roku. Jej wykonawcą jest firma DOMBUD A. Zadrożny Sp. J ul. Chorzowska 64, 44-100 Gliwice, koszt to 2 849 811,81 zł i został dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w wysokości 1 764 924,54 zł tj. 75 procent.

ZOBACZ FILM

Ścieżki rowerowe

Ponadto w pobliżu strefy rekreacji i wypoczynku powstaje ciąg pieszo-rowerowy pomiędzy ulicami Okrzei i Kolejową budowany w ramach przedsięwzięcia skupiającego 7 gmin (Słomniki, Iwanowice, Sułoszowa, Krzeszowice, Gołcza, Miechów, Charsznica); inwestycja otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020. Koszt budowy ścieżek w naszej gminie wynosi ok. 4 mln zł. W jej ramach powstają ścieżki rowerowe wzdłuż ulicy Poniatowskiego, na ulicy św. Jana Pawła II, na ulicy Kolejowej oraz wspomniana pomiędzy ulicami Okrzei i Kolejową. Więcej o tym – tutaj.