Drukuj
Parking ul. Kolejowa

Nowoczesny parking „parkuj i jedź” dla kierowców podróżujących szybką koleją aglomeracyjną powstał przy stacji PKP Słomniki przy ul. Kolejowej, podobny obiekt jest do dyspozycji kierowców przy stacji PKP Niedźwiedź.

Parking został wykonany w kostce brukowej wraz z drogą wewnętrzną manewrową. Kierowcy samochodów i motocykli mają do dyspozycji ok. 85 miejsc parkingowych, w tym 3 miejsca dla osób niepełnosprawnych, a także 8 miejsc typu K+R „Kiss and ride”– to miejsca do krótkiego postoju; dla rowerzystów zamontowano 50 stojaków rowerowych. Parking jest oświetlany z wykorzystaniem technologii energooszczędnej – za pomocą 9 lamp solarnych wraz z turbiną; użytkownicy mogą się przekonać, jak efektywnie jest to oświetlone wieczorową porą. Zamontowano także bariery ochronne, kosze na śmieci, a także zagospodarowano tereny zielone. Wykonano także kanalizacje deszczową. Powstały przystanki autobusowe i chodniki prowadzące do stacji kolejowej.

Pozostała niezagospodarowana część terenu przy parkingu jest własnością PKP.

Gmina Słomniki pozyskała środki na tę inwestycję z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w kwocie 1 242.779,86 zł; koszt całościowy inwestycji wyniósł  1 611300,00 zł.

Galeria zdjęćOprócz stacji PKP Słomniki parkingi „park and ride” powstał przy stacji PKP Niedźwiedź; w trakcie prac jest inwestycja przy stacji PKP Słomniki Miasto. W sumie w systemie „parkuj i jedź” będzie to ok. 150 miejsc parkingowych dla samochodów oraz ok. 60 miejsc dla rowerów.

 

Odsłony: 2661